Šī lapa ir lapas paraugs. Vietnes saturs ir novecojis, un kalpo tikai kā paraugs!

Informējam, šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies)
Mēs to darām, lai padarītu mājaslapas apmeklējumu Jums pēc iespējas patīkamāku.

  lapas karte
Engish Русский
Žurnāls
LKA Kvalitāte
 


 
Forum

KVS ieviešana

Autors: Sašutītis
Datums: 2006-11-15 15:16:46

Vai kādam ir pieredze, kad ieviešot KVS ir sākts ar uzņēmuma pamatdarbības procesu aprakstu izstrādāšanu,mazāk atlicinot laiku kvalitātes vadības sistēmas izstrādāšanas, ieviešanas un uzturēšanas procesu, dokumentācijas izstrādei? Trūkst kopskata par sistēmu. Bet nesaprotu īsti, kur un kā to meklēt.Tas apgrūtina.Kā rīkoties? Padalieties pieredzē!!!!!

Re:KVS ieviešana

Autors: Luize
Datums: 2006-11-15 15:40:27

Īsti nesapratu jautājumu. Jums ir problēma, ar ko sākt? Vai KVS tiek izstrādāta atbilstoši kādam standarta? Man ir tieši tāda pieredze, kad darbu sāk ar procesu identificēšanu un tad pamatprocesu aprakstu (procedūru) sagatavošanu. Mana prakse rāda, ka labāk tomēr vispirms izstrādāt kārtību, kādā tiks veikta dokumentācijas sagatavošana un apstiprināšana, tāpat arī izplatīšana, darbinieku informēšana, izmaiņu veikšana. Uz beigām varētu atlikt procedūras par preventīvajām darbībām un vadības pārskatiem (ja runa ir par ISO 9001)

Re:KVS ieviešana

Autors: MK
Datums: 2006-11-15 21:44:52

Principā, manuprāt, tas var noritēt līdztekus. Gandrīz vienlaicīgi, bet, protams, vismaz priekšstatam un idejai par to, kas ar izstrādāto procedūru notiks un, pirmkārt, kā to izstrādās, būtu jābūt!

Re:KVS ieviešana

Autors: MZ
Datums: 2006-11-16 09:26:34

Piekritīšu Luīzei. Visu gatavot vienlaicīgi nav ne iespējams, ne prātīgi un vienmēr ir ar ko jāsāk. Nevar arī pēkšņi vienā dienā prasīt visam uzņēmumam strādāt kā aprakstīts KVS – ieviešanai jābūt loģiskai un pakāpeniskai. Arī es sāktu ar pamata lietām, ar lietām, kas tāpat jau notiek un tad pārietu uz pārējām. Tā vieglāk izvairīties no liekas birokrātijas ieviešanas – kaut kāda sistēma uzņēmumā ir jebkurā gadījumā un iedziļinoties jau esošajā kārtībā ritenis nav jāizgudro no jauna, atliek tikai pielabot trūkumus.

Re:KVS ieviešana

Autors: Nepiekritiisju nevienam
Datums: 2006-11-16 12:15:28

Pirmaa un svariigaakaa lieta ir procesu identificeesjan, kas iet paraleeli ar viiziju, misiju, politiku un ideaalaa gadijumaa arii strateegjiju! Nezinu to ISO punktu no galvas un netaisos vinju tagad mekleet, bet tur ir tekt par to, ka ir KVS ir jaanodrosjina uznjeemuma attiistiiba, kas noziime, ka dokumenti ir jaistraadaa saskanjaa ar uznjeemumu attiistiibas strateegjiju. Dokumentiem ir jaapaliidz sasniegt noteiktie merkji....tas ir pats galvenais!

Re:KVS ieviešana

Autors: Luize
Datums: 2006-11-16 12:55:44

Dokumenti kā tādi nevar nodrošināt nekādu mērķu sasniegšanu. To nodrošina SISTĒMAS ieviešana, uzturēšana un pilnveidošana. Protams, sistēma ir jādokumentē.

Re:KVS ieviešana

Autors: KV
Datums: 2006-11-16 14:28:20

Nu es piekritīšu visiem tiem, kuru uzskata, ka jāsāk ar galveno uznēmuma darbības procesu identificēšanu(procesu darbības noteikšanu un aprakstīšanu)- procedūru izstrādi, jo arī tā ir KVS dokumentācija, kas vislielākajā mērā saistīta ar tās ieviešanu, uzturēšanu un pilnveidošanu. Ja Sašutītis domā to dokumentāciju, kas ir pieraksti jeb protokoli, tad jāsaka, ka uzņēmumā kurā arī vēl nav ieviesta KVS, kaut kas no šāda veida dokumnetācija vienmēr ir atrodams un kad tiks aprakstiits un sakartots pats process lidz ar to sakartosies arī šī dokumentācija, t.i., sapartīsiet kas jau jums ir un kas vēl trūkst lai pilnībā atbilstu standarta prasībām un/ vai konkrētās jomas prasībām + vēl tam ko paši izvirziet par prioritāti un nepieciešamību dokumnetēt.LKA Kvalitāte
Mājas lapa no "Dators x Dizains". Brīvs lapu hostings Monētu kalšana