Šī lapa ir lapas paraugs. Vietnes saturs ir novecojis, un kalpo tikai kā paraugs!

Informējam, šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies)
Mēs to darām, lai padarītu mājaslapas apmeklējumu Jums pēc iespējas patīkamāku.

  lapas karte
Engish Русский
Žurnāls
LKA Kvalitāte
 


 
Kvalitātes balva

Kvalitātes balva

 

Visā pasaulē kvalitātes balvas ir viens no prestižākajiem novērtējumiem, kāds tiek piešķirts uzņēmumiem. Balvām ir dažādi kritēriji un vērtēšanas principi, taču vienots mērķis - atbalstīt konkurētspējīgu, sabalansētu un ilgspējīgu uzņēmuma attīstību. Pasaules praksē tradicionāli šīs balvas pasniedz valsts augstākās amatpersonas. Piemēram, ASV - Malkoma Baldridža Nacionālo Kvalitātes balvu pasniedz prezidents, Eiropas kvalitātes balvu pasniedz tās valsts premjerministrs vai karaļnama pārstāvis, kurā notiek balvas pasniegšanas ceremonija, Lielbritānijā - premjerministrs. Latvijā kvalitātes balvas konkurss tiek organizēts kopš 1997. gada un ir kļuvis par tradīciju, ka šo augsto novērtējumu pasniedz Ministru prezidents.
Šodien, kad Latvija ir kļuvusi par ES dalībvalsti un iekļāvusies Eiropas vienotajā tirgū, kad ES obligātās prasības jau ir iekļautas Latvijas likumdošanā, arvien aktuālāks kļūst jautājums par Latvijas uzņēmumu spēju kļūt par konkurētspējīgiem un līdzvērtīgiem partneriem Eiropas vienotajā tirgū. Uzņēmuma pašnovērtējums, kas ir arī Kvalitātes balvas pamatā ir lielisks instruments šī mērķa īstenošanai.
Kvalitātes balva ir LR Ministru Kabineta atzīts, atbalstīts un 1997. gada 16. decembrī ar LR Ministru Kabineta noteikumiem Nr.419 apstiprināts Latvijas Kvalitātes asociācijas un LR Ekonomikas ministrijas organizēts ikgadējs pasākums.
Kvalitātes balva ir izstrādāta pamatojoties uz Eiropas kvalitātes fondā (EFQM – European Foundation for Quality Management) izveidoto Izcilas uzņēmējdarbības modeli.
Eiropas Kvalitātes fonda (EFQM) izstrādātais Izcilības modelis ir viens no efektīvākajiem instrumentiem, kas ir sevi pierādījis Eiropas uzņēmumu vidū. Uzņēmuma pašvērtējums atbilstoši 9 Izcilības modeļa kategorijām (Vadība, Politika un stratēģija, Procesi, Rezultāti attiecībā uz klientiem, darbiniekiem un sabiedrību, kā arī uzņēmuma darbības rādītāji) ir paša uzņēmuma nepārtraukts darbs un Kvalitātes balvas saņemšana ir šī ieguldījuma novērtējums.
       Kvalitātes balvas pasniegšana nav pašmērķis, bet gan stimulējošs pasākums, lai veicinātu Latvijas uzņēmumus savā darbībā izmantot Izcilības modeļa priekšrocības un kvalitātes balvu piešķir tikai tādam uzņēmumam, kurš var būt kā paraugs Izcilības modeļa piemērošanā. Galvenie ieguvumi ir visaptveroša uzņēmuma vērtējuma saņemšana un iespēja skaidri noteikt prioritātes savas darbības pilnveidošanai.

Kvalitātes balvu ir veidojis mākslinieks Juris Gagainis-Kagainis.

Balvas forma simbolizē attīstību. Vertikālā baltmetāla plakne ar asām šķautnēm – dinamika un precizitāte, ietver sevī zeltītu lodi, kas simbolizē kvalitātes kritēriju centru. Smalkie adatveida asni uz trim pusēm simbolizē kvalitātes potences, iespējas, kontaktu ar pasauli. Tumšā kvadrātveida kontūra ir laika, telpas un vēstures simbols, jo bez tā nav iespējama ne sasniegto, ne nākotnes kritēriju apzināšana.LKA Kvalitāte
Mājas lapa no "Dators x Dizains". Brīvs lapu hostings Monētu kalšana